Prosím o radu, jak postupovat, když na veřejné schůzce školky ředitelka pronesla před ostatními rodiči, že moje dítě krade ve školce a plive po ostatních dětech. Tuto informaci jsem ale neobdržela od učitelky ve školce (často se ptám, zda je s dítětem vše pořádku a odpovědí mi je, že ano, že je vše v pořádku). Pravost tohoto tvrzení budu zjišťovat u učitelky mého dítěte, ale ani písemně ani ústně mi tato informace nebyla z její strany sdělena. Na veřejné schůzce jsem se to dozvěděla poprvé. Jak teď mohu postupovat? Může ředitelka takto veřejně mluvit o mém dítěte v závažné situaci, že dítě krade? Pokud se toto tvrzení vyvrátí, co mám dělat dál? A pokud se potvrdí, může i tak ředitelka mluvit veřejně o těchto záležitostech před cizími lidmi? Děkuji za odpověď.
Pomluva dítěte ředitelkou školky (obvinění dítěte z krádeže na veřejné schůzi rodičů ve školce) - jak se bránit?
- Základní údaje
- Uložil(a): Mgr. Michaela Veselá
- Kategorie: Trestné činy a přestupky
- Zobrazení: 593
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Odpověď:
Obecně by takto ředitelka školky hovořit o dětech před všemi rodiči neměla. Již jen s přihlédnutím k tomu, že se nemusí jednat o pravdivé tvrzení a následkem takového tvrzení se může dopustit například pomluvy, křivého obvinění, stejně jako není vyloučeno i způsobení svým tvrzením nějakou újmu. Pokud by se tvrzení ředitelky vyvrátilo, jste případně oprávněni nechat její jednání prošetřit ze strany zřizovatele samotné školky či Českou školní inspekci.
Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.












